Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komunikat dotyczący pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Olecku

Szanowni Państwo,
w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów PIW w Olecku i jej pracowników, prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostce organizacyjnej PIW w Olecku, tzn.:

 • ograniczona zostaje możliwość osobistego załatwiania spraw w PIW w Olecku - w miarę możliwości jednostka pracuje bez kontaktu z interesantami;
 • kontakt z PIW w Olecku – wyłącznie telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty elektronicznej);
 • w sytuacji braku możliwości skorzystania z powyższych rozwiązań, załatwiane będą wyłącznie sprawy pilne i nie cierpiące zwłoki.

W  sprawach pilnych proszę dzwonić dzwonkiem w celu skontaktowania się z pracownikiem Powiatowego Inspektoratu w Olecku.

KANAŁY KOMUNIKACJI:
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat tel. - 87 520-21-48
Zespół ds. pasz i utylizacji oraz bezpieczeństwa żywności - 666-827-552
Zespół ds. identyfikacji i rejestracji zwierząt - 696-429-053
Zespół ds. ochrony zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych – 726-429-056, 696-429-054
Księgowość - 696-429-055
Powiatowy Lekarz Weterynarii - 696-429-052

Wszystkie podjęte działania mają charakter prewencyjny. W celu zapobiegania rozpowszechniania się wirusa zachęcamy Państwa do ograniczenia wizyt w urzędach do niezbędnego minimum, a w razie konieczności załatwiania spraw pilnych przy użycia powyższych kanałów komunikacji.

OGŁOSZENIE- w sprawie wyznaczenia PLW 2020

OGŁOSZENIE


    Z uwagi na to, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olecku  z przyczyn organizacyjnych i finansowych nie jest w stanie wykonać na terenie powiatu oleckiego wszystkich ustawowych zadań Inspekcji Weterynaryjnej, w oparciu o art. 16 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. o Inspekcji Weterynaryjnej (tekst jednolity Dz. U. 2018 r., poz. 1557) zamierza wyznaczyć na czas określony lekarzy weterynarii wolnej praktyki do wykonywania następujących czynności w 2020r. :

 • Badań kontrolnych bydła w kierunku gruźlicy, brucelozy i białaczki – ok. 5400 testów alergicznych oraz ok. 3100 pobrań krwi  w ok.  170 stadach.
 • Pobierania prób do krajowych badań kontrolnych pozostałych chorób zakaźnych zwierząt, w tym: gorączki Q, IBR-IPV, BTV, pomoru klasycznego i afrykańskiego  u świń i dzików, brucelozy owiec i kóz, BSE u bydła i TSE u małych przeżuwaczy, CWD u jeleniowatych.
 • Pobieranie próbek krwi od świń do badań laboratoryjnych w związku z bieżącą sytuacją w zakresie afrykańskiego pomoru świń (ok. 16 tys. próbkobrań).
 • Obserwacji zwierząt celem wykluczenia wścieklizny.
 • Nadzoru epizootycznego przy podejrzeniach i stwierdzeniach  ognisk  chorób zakaźnych.
 • Kontynuacji  programu zwalczania choroby Aujeszkyego u świń – pobranie ok. 1200  próbek w ok. 61 stadach.
 • Nadzoru  nad ubojem zwierząt rzeźnych, w tym badania przed- i poubojowe, nadzoru nad rozbiorem i przetwórstwem mięsa oraz przestrzeganiem przepisów  o ochronie zwierząt w trakcie transportu i uboju w czterech punktach uboju (mięso czerwone)  w ilości 20 -50 DJP/miesiąc.
 • Badania mięsa zwierząt łownych na użytek własny myśliwego.
 • Wykonywania badan na obecność włośni zgodnie z systemem zarządzania jakością ZHW Olsztyn.
 • Badania zwierząt umieszczanych na rynku wraz z wystawianiem świadectw zdrowia i orzeczeń w zagrodach/stadach posiadaczy.
 • Nadzoru nad miejscami skupu i sprzedaży zwierząt wraz z wystawianiem świadectw zdrowia i orzeczeń w pięciu punktach skupu.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Olecku
lek.wet. Dariusz Salamon